Kategoria B Kategoria B (automat) Kategoria A

Pilne! Zmiany przepisów wejdą w życie na jesień 2017 r.

Jest dobra wiadomość dla młodych kierowców, nowe przepisy wejdą jesienią 2017 r.

 

Ale czas szybko leci i nie warto odkładać decyzji o kursie prawa jazdy do ostatniej chwili, teraz jest najlepszy moment aby rozpocząć kurs bez nadmiernego pośpiechu i stresu.

 

Zaczynając kurs już teraz masz pewność że ukończysz kurs oraz odbierzesz Swoje prawo jazdy przed planowanymi zmianami.

 

 

Jakie zmiany czekają nas na jesieni 2017 r.

 

1. Zgodnie z nowymi regulacjami, świeżo upieczony kierowca będzie musiał obowiązkowo oznakować prowadzony przez siebie pojazd nalepką z „zielonym listkiem” dodatkowo będą na niego nałożone większe ograniczenia prędkości. 

Taki kierowca w mieście, w obszarze zabudowanym, będzie mógł się poruszać z prędkością do 50 km/h nawet jeśli znaki dopuszczałyby możliwość szybszej jazdy, a poza obszarem zabudowanym nie do 90 km/h, a do 80. W dodatku na autostradzie nie pojedzie z prędkością 140 km/h, a maksymalnie 100.

 

2. W tym samym czasie w życie wejdą regulacje dotyczące obowiązku odbycia jazd doszkalających pomiędzy 4, a 8 miesiącem od uzyskania prawa jazdy (opłata za szkolenie będzie wynosić nawet kilkaset złotych).

 

3. Osoby które popełnią dwa wykroczenia w okresie jednego roku od uzyskania uprawnień będą musiały odbyć kurs reedukacyjny (również płatny).

 

To nie wszystko – osoba w okresie próbnym nie będzie mogła podjąć żadnej pracy jako kierowca, a także założyć działalności gospodarczej związanej z prowadzeniem pojazdów. Handlowcem, kurierem czy dostawcą pizzy będzie można zostać dopiero wtedy, gdy zda się dodatkowe szkolenia, zdobędzie stałe prawo jazdy i pozbędzie zielonego listka.

 

 

Zapraszamy zespół osk mini