Kategoria B Kategoria B (automat) Kategoria A

Kurs prawa jazdy - Gdańsk

Po prostu przyjdź na wykłady i sprawdź jak uczymy. Zostań naszym wolnym słuchaczem - to nic nie kosztuje. Sprawdź nas i przekonaj się czy spełnimy Twoje oczekiwania.

 

Niezależnie od kategorii zajęcia teoretyczne możesz rozpocząć w każdy wtorek o godz. 16.00.

 

Istnieje również możliwość odbycia kursu przyspieszonego (teoria w 5 dni od poniedziałku do piątku lub w weekendy).

 

Wykłady:

  • wtorki i czwartki w godzinach 16.00-18.00 – kursy standardowe - Gdańsk
  • sobota i niedziela w godzinach 9:00-13:00 – kursy weekendowe przyśpieszone - Gdańsk
  • poniedziałek, środa, piątek w godzinach 17:00-20:00  – kursy popołudniowe ekspresowe - Gdańsk

W swojej ofercie posiadamy kursy na prawo jazdy kategorii:

 

Kategoria AM – zastępuje kartę motorowerową. Uprawnia do kierowania motorowerem oraz czterokołowcem lekkim. O kategorię AM można ubiegać się mając 14 lat i uzyskuje się ją taką samą drogą, jak każde inne prawo jazdy. Oznacza to kurs i egzamin państwowy. Posiadanie jakiejkolwiek innej kategorii oczywiście uprawnia do prowadzenia pojazdów AM.

 

Kategoria A1 -  od 16 roku życia, upoważniająca do prowadzenia motocykli o pojemności skokowej do 125 cm3, mocy maksymalnej 15 KM i stosunku mocy do masy nie większym niż 0,13 KM/kg oraz do prowadzenia motocykli trzykołowych o mocy do 20,4 KM.

 

Kategoria A2 - od 18 roku życia. Prawo jazdy tej kategorii będzie uprawniało do prowadzenia motocykli o mocy nieprzekraczającej  47,65 KM i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym  0,272 KM/kg.

 

Kategoria A - pozwala na jazdę dowolnymi motocyklami, ale posiada swoje ograniczenie – minimalny wymagany wiek:

a) 20 lat — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2,

b) 21 lat — dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW (20,39KM), jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A [czyli aby wejść na większą trajkę lub motocykl z wózkiem, musisz mieć roczne doświadczenie na dużych motocyklach - przyp. red.],

c) 24 lata — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2.

 

Kategoria B - od 18 roku życia. Prawo jazdy tej kategorii będzie uprawniało do prowadzenia pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5  tony (z wyjątkiem motocykla lub autobusu) i przewozu nie więcej niż 9 osób (łącznie z kierowcą).

 

Kategoria B z automatyczną skrzynią biegów - od 18 roku życia. Prawo jazdy tej kategorii będzie uprawniało do prowadzenia pojazdem samochodowym wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5  tony (z wyjątkiem motocykla lub autobusu) i przewozu nie więcej niż 9 osób (łącznie z kierowcą).